Photo: Regenmed Photo: Regenmed Photo: Regenmed

Regenmed

Grzegórzecka 67c/U6, 31-559 Kraków, Małopolskie

RegenMed to jeden z pierwszych prywatnych szpitali w Polsce, wykorzystujący komórki macierzyste w leczeniu chorób neurologicznych. Zapewnia najwyższy standard opieki medycznej dzięki wysoce wykwalifikowanym i doświadczonym lekarzom, specjalizującym się w terapiach innowacyjnych oraz nowoczesnych metodach leczenia. Szpital RegenMed wykorzystuje produkt leczniczy terapii zaawansowanej wytworzony na podstawie zgody Głównego Inspektora Farmaceutycznego, który może być podawany w ramach medycznych eksperymentów lecznicznych pacjentom, u których standardowe leczenie nie przyniosło poprawy. Od początku działalności szpital RegenMed wykonał ponad 130 zabiegów dla ponad 50 pacjentów. Komfortowe warunki pobytu w szpitalu w trakcie terapii, wpływają dodatkowo na zadowolenie pacjentów.

 

 

 

Proces rezerwacji wizyty jest bardzo prosty. Po prostu wybierz datę. Poinformujemy Cię o statusie rezerwacji.
Zabiegi: Cena - zakres:
280 - 1000 PLN

Główne obszary działalności szpitala RegenMed to stosowanie komórek macierzystych w leczeniu chorób neurologicznych. Czas trwania oraz cena terapii ustalana jest indywidualnie po pozytywnej kwalifikacji pacjenta przez zespół wyspecjalizowanych lekarzy RegenMed. W terapiach komórkowych wykorzystywany jest Produkt Leczniczy terapii zaawansowanej, wytworzony z macierzystych komórek mezenchymalnych, pozyskanych z Galarety Wharton'a.

Produkt leczniczy terapii zaawansowanej (ang. Advanced Therapy Medicinal Product, ATMP)

PLTZ jest przygotowywanym na indywidualne zamówienie lekarza preparatem, w którym substancją czynną są macierzyste komórki mezenchymalne. Komórki te pozyskiwane są z Galarety Wharton’a – tkanki charakterystycznej wyłącznie dla sznura pępowinowego. Następnie komórki są namnażane in vitro w laboratorium klasy GMP i poddawane specjalnemu procesowi zamrażania, tzw. krioprezerwacji. Dzięki umieszczeniu ich w ultra niskiej temperaturze poniżej minus 150 stopni Celsjusza mogą być bezpiecznie przechowywane do momentu podania pacjentowi, dla którego zostały wytworzone.

Macierzyste komórki mezenchymalne (MSC)

Komórki macierzyste budzą ostatnio największe nadzieje. Badania nad zastosowaniem macierzystych komórek mezenchymalnych (MSC) w medycynie prowadzone są od wielu lat. Wiedza dotycząca ich skutecznego działania staje się z roku na rok większa i pełniejsza. Komórki MSC dzięki swym wyjątkowym właściwościom do proliferacji i różnicowania w wiele różnych typów komórek, mogą mieć zastosowanie w leczeniu różnych jednostek chorobowych. 

Komórki MSC pozyskane ze sznura pępowinowego (Galarety Wharton’a) posiadają cechy embrionalnych komórek macierzystych i jako najmłodsze komórki wydają się być optymalne we wszystkich zastosowaniach medycyny regeneracyjnej. Mają one niewielką immunogenność, dzięki czemu mogą być stosowane do leczenia osób niespokrewnionych.

Photo: Komórki macierzyste - terapia Photo: Komórki macierzyste - terapia Photo: Komórki macierzyste - terapia
19800 - 26400 PLN
Zapytaj o wolne terminy

Lokalizacja

Grzegórzecka 67c/U6, 31-559 Kraków, Małopolskie